SIP / VoIP Çözümlerimiz Düşündüğünüzden Daha Fonksiyonel

5 Eki

VoIP; Voice Over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden ses görüşmesi diyebiliriz.
SIP yani Session Initiation Protocol (Oturum Başlatma Protokolü) VoIP telefon aramalarını oluşturmak, ayarlamak ve bitirmek için kullanılan bir IP Telefonculuğu işaretleşme protokolüdür.

Milesight Kameralarda SIP Protokolü desteği bulunmaktadır.

VoIP çağrıları ekonomik, kolay ve oldukça hızlı çalışan bir sistemdir. Milesight Network Kameralar SIP desteği sayesinde, VoIP Sistemlerle entegre olarak işlevsellik anlamında avantaj oluştururlar. Güvenlik Kameraları, bu tarz sistemlerle entegre olarak kullanım alanları artmakta ve değer kazanmaktadır.

Neler Yapabiliriz ?

Kameranız üzerinden konferans görüşmesi yapabilir, kamera hareket algıladığında telefonunuzdan sizi arayabilir, mevcut santral sistemiyle entegre çalışabilir, hatta bir video konferans bile yapabilirsiniz.

Eş Zamanlı Olarak Alarm Bildirimleri Alabilirsiniz.

Network Kameralar, belirlenen hareket bölgesinde hareket algılandığında E-Mail olarak resim gönderebilir. SMTP üzerinden yapılan bu uygulama oldukça bilinen bir yöntemdir. Milesight Network Kameralarda ise buna ek olarak, cep telefonunuza çağrı alabilir, sesli ve canlı bir video eşliğinde olayı anlık olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca belirlemiş olduğunuz SIP-VoIP telefonlarınıza da eş zamanlı bu çağrılardan alabilirsiniz.

Günümüzde SIP Teknolojisinin değeri ve önemi her geçen gün artmaktadır. SIP ile etkileşimli entegre cihazlar bir çok alanda kullanılmakta, sınırsız sayıda uygulaması bulunmaktadır. Yapacağınız proje ve uygulamalarda, senaryo sayılarını arttırabilir, olayları saatlere bölebilir, sadece istediğiniz zaman çağrı alabilirsiniz. Kameranıza ayrıca harici hopörler bağlayarak, sesli ikaz özelliğini kullanabilir, çift yönlü bir etkileşim gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: