Voip Güvenlik Duvarı (Voip firewall)

8 Nis

Pika Firewall – Mikro VoIP Güvenlik Cihazı VoIP Ses hizmeti kullanımı günümüzün modern haberleşme dünyasında tercih edilen teknoloji olmuş durumda. İşletmeye sağladığı bir çok avantaja rağmen gelişmiş VoIP teknolojisi güvenlik alanında bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Hepimiz manşetlere çıkan benzer hikayelerle karşılaşmışızdır ;

“ Küçük firmayı 250.000$lık fatura vurdu” “VoIP telefon sistemine korsan saldırı düzenleyenlerin oranı %500 arttı ” “XYZ VoIP telefon sistemi üzerinden 2.500 sahte uzun mesafe aramasının bir gece de gerçekleştirilmesi sağlandı”

ufirewall

Ip santral kullananlar bu tür olaylarla hayatlarında karşılaşacaklardır.  Bu sıkıntıların giderilmesi için çözüm her zaman elinizin altında…

ÇÖZÜM : PIKA VoIP FIREWALL Güvenlik sorununun kaynağı; VoIP’in gelişmiş teknolojisinin telefon sistemleri üzerinde kolay, hızlı erişilebilir bir arayüz yaratmasıdır. Erişimin kolaylığına ek olarak saldırılar artık internetten kolayca indirilebilen saldırı programıyla yönetilebilir hale bile geldi. Saldırıları önlemeye çalışan piyasada geleneksel çözümler mevcut fakat bu çözümler pahalı olup kurulumu zaman ve deneyim gerektirir. Ayrıca konfigürasyonu ve bakımı zordur. Yukarıdaki sorunlar Pika Firewall ile sorun olmaktan çıkar, saldırı daha başlamadan tanımlanır ve hemen önlenir.
Voip FIREWALL KURULUMU

firewall_diagram

Tak-Çalıştır yapısı ve 10 cm ebatındaki küçük boyutuyla Pika Firewall cihazı küçük ve orta ölçekteki firmaların aradıkları VoIP güvenlik çözümüdür.

AVANTAJLARI

10 cm boyutuyla oldukça KÜÇÜK boyut

TAK-ÇALIŞTIR yapısı : Santral ile router dan alacağı ethernet kablosu yeterli

FARK EDİLMEZ : Saldırı düzenleyen Pika ürününü fark edemez, çünkü IP üzerinden çalışmaz, Layer 2 çalışmaktadır

Konfigürasyon ve bakım gerekmez

LED ekranıyla uyarılar görülebilir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: